dndpallanen
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

dndpallanen

dungeons and dragon
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Το δικό μας Game Fair!!!!!!

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
roerix
Admin
Admin
roerix


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : athens

Το δικό μας Game Fair!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Το δικό μας Game Fair!!!!!!   Το δικό μας Game Fair!!!!!! Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 04, 2009 2:00 am

Λοιπόν που ήρθε μια ιδέα, για την ακρίβεια μου ήρθε μετά απο μια συζήτηση με τον Arapoth.
Η ιδέα είναι η εξής....να κάνουμε το δικό μας Dn'D Game Fair. Όταν εννοώ το δικό μας Game Fair το σκέφτομε ως εξής.

Να καλέσουμε άτομα που ξέρουμε ότι παίζουν dnd...να υπάρξουν 3-4 dm (ανάλογα πόσοι παίκτες θα μαζευτούν) και για μια μέρα, δυο μέρες να παίξουμε ένα mini campaign. Μια ιδέα είναι τα "πάρτυ" θα αρχίζουν μόνα τους και στο τέλος θα μαζευτούν σε μια μεγάλη μάχη, εξερεύνηση θα δούμε πως και τι θα γίνει. Ενδιάμεσα θα μπορούσαμε να έχουμε και αρένα μεταξύ των παικτών με 1-2 νικητές.....

Βέβαια αυτό θέλει μια μικρή προετοιμασία, αρά σημαίνει ότι δεν θα είναι άμεσα αλλά σε κανα 2μηνο. Απλά θα πάιξουμε λογικά στην 3.5 edition που την ξέρουμε όλοι. Μα πάνω απο όλα θα έχει σημασία ο χαβαλές για το παιχνίδι που παίζουμε.

Τι λέτε πως σας φαίνεται????? scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dndpallanen.forumgreek.com
3an8os
Lord
Lord
3an8os


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2009
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθηνα

Το δικό μας Game Fair!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το δικό μας Game Fair!!!!!!   Το δικό μας Game Fair!!!!!! Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 09, 2009 10:35 am

εγω μεσα ειμαι..αν ειναι απλα πειτε μου....!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drizzt Do'Urden
Lord
Lord
Drizzt Do'Urden


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 15/05/2008
Ηλικία : 31
Τόπος : Αναμεσα στην φυλη μου,τα HALF-ORCS!!!

Το δικό μας Game Fair!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το δικό μας Game Fair!!!!!!   Το δικό μας Game Fair!!!!!! Icon_minitimeΤετ Αυγ 26, 2009 3:49 pm

Μεσα, οι μεγαλες μαχες ειναι η αγαπη μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
roerix
Admin
Admin
roerix


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : athens

Το δικό μας Game Fair!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το δικό μας Game Fair!!!!!!   Το δικό μας Game Fair!!!!!! Icon_minitimeΤετ Αυγ 26, 2009 7:35 pm

Λοιπόν, τι λέτε να φτιάξουμε μια ομάδα να φτιάξει αυτό το project. Έχω μια ιδέα για την μεγάλη μάχη. Είναι μια μάχη που έγινε πριν απο μερικούς αιώνες στο campaign που έχω φτιάξει. Λέω να πάρουμε την τελική μάχη να την παίξουμε. Για αρχικές αποστολές σκέφτομαι μερικά sessions που θα βοηθήσουν στο μάζεμα του στρατού ή να κάνουνς μερικές αποστολές κατασκοπίας.
Για την μάχη που λέω θα την διαβάσετε στο blog μου dndpallanen.blogspot.com, με τίτλο Ο Θρύλος του Γκουντάνου, στην μέση προς το τέλος λέει για μια μάχη που έγινε στους δυο στρατούς.

Όποιος ψήνεται να το οργανώσουμε πείτε το μου!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dndpallanen.forumgreek.com
blindguard
Adventurer
Adventurer
blindguard


Αριθμός μηνυμάτων : 31
Ημερομηνία εγγραφής : 19/05/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : a8hna

Το δικό μας Game Fair!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το δικό μας Game Fair!!!!!!   Το δικό μας Game Fair!!!!!! Icon_minitimeΤρι Σεπ 01, 2009 1:46 pm

προβλεπεται να μπω κι εγω στο game fair αν γουσταρεται περιμεντε να απολυθω απο την πατριδα και μπαινω στο κολπο μονο πειτε τι αναλαμβανω...το ποστο μου δηλαδη!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
roerix
Admin
Admin
roerix


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : athens

Το δικό μας Game Fair!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το δικό μας Game Fair!!!!!!   Το δικό μας Game Fair!!!!!! Icon_minitimeΤρι Σεπ 01, 2009 4:15 pm

Λοιπόν βλέπω ότι υπάρχουν μερικά άτομα που ψήνονται με την ιδέα να κάνουμε το δικό μας game fair.
Έχω να προτείνω κάτι ώστε να αρχίσουμε να το οργανώνουμε σιγά σιγά.

Σαν πρώτη σκέψη λέω να δούμε πόσα άτομα βλέπουμε που θα μπορούσαμε να έρθουν στο game fair.
Δηλαδή ένα πιθανό αριθμό που σκέφτεται ο καθένας, αρκεί να μην είναι οι ίδιοι και βγάλουμε 50 άτομα και τελικά να είναι 10.......

Ενώ το δεύτερο που λέω είναι να προτείνουμε τι θα θέλαμε να δούμε μέσα στο game fair (επειδή προσωπικά δεν έχω πάει σε κάποιο απο τα επίσημα game fair, παρά μόνο έχω ακούσει). Για αυτό λέω να προτείνουμε 2-3 πράγματα.
Εγώ έχω να προτείνω μια μικρή αρένα όπου θα παίζουν οι παίχτες pvp σε στυλ πρωτάθλημα.
Το δεύτερο είναι μια μεγάλη περιπέτεια που θα κρατήσει σε όλο το game fair.
Και τρίτο και τελευταίο είναι μια μικρή περιπέτεια για καινούργιους παίχτες.

Αν έχετε να προτείνεται κάτι διαφορετικό ή κάτι εναλλακτικό σχετικά με τις προτάσεις μου γράψτε το για να το συζητήσουμε.

Απλά αμα είναι να το κάνουμε θα πρέπει να αρχίσουμε να το οργανώνουμε απο τώρα. Όπως μια λίστα ποιοι θα είναι dm, ποιοι θα φτιάξουν τις περιπέτειες και πότε θα γίνει........

Αυτά τα ολίγα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dndpallanen.forumgreek.com
roerix
Admin
Admin
roerix


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : athens

Το δικό μας Game Fair!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το δικό μας Game Fair!!!!!!   Το δικό μας Game Fair!!!!!! Icon_minitimeΤετ Οκτ 28, 2009 3:31 am

Δεν έχω ύπνο και είπα να γραψω.....

Λοιπόν κάθισα και σκεφτηκα κάποια πράγματα γύρω απο το Game Fair.

Πρώτα απο όλα πότε είναι εφικτό να γίνει, προτασή μου είναι να γίνει μέσα στα χριστούγεννα. Το dnd ταιριάζει κιόλλας με το χειμώνα.

Επόμενο να έχουμε κάποια είσοδο (πχ 5€)????, θα είναι κυρίως για τις κόλλες των χαρακτήρων και για τα βραβεία αν έχουμε (απο την αρένα των pvp)
Πχ για την αρένα να έχουμε 1ο βραβείο κάποιο βιβλίο, 2ο μινιατούρες, 3ο ένα σετ ζάρια....

Ακόμα σε ποια έκδοση θα παίξουμε και τι επίπεδο θα είναι οι χαρακτήρες, αποψή είναι στην 3.5 (είναι αυτή που γνωρίζω.....) και επίπεδο γύρω στο 8-10...

Τελευταίο θέλω όσοι μπορούν να ασχοληθούν να μου στείλουν pm ή να κάνουν κάποιο ποστ...
Κάποια πράγματα που χρειάζονται να οργανωθούν είναι:
1) Φτιάξιμο ιστορίας που θα καταλήξει στην μεγάλη μάχη (ουσιαστικά, μικρές περιπέτειες που θα έχουν σαν αποτέλεσμα να επηρρεάσουν την μάχη που θα γίνει στο τέλος), άρα χρειάζονται κάποιοι dm's

2) Φτιάξιμο μεγάλης μάχης και εδώ θα χρειαστεί κάποιος με dm (καλό θα είναι κάποιος με εμπειρία σε μάχες και να έχει παίξει με πολλά άτομα ταυτόχρονα)

3) Φτιάξιμο περιπέτειας για αρχάριους στην περίπτωση που θα έχουμε τέτοια άτομα (δηλαδή άτομα που τώρα ξεκίνησαν και είναι δύσκολο να παίξουν μεγάλα επίπεδα) λογικά θα χρειαστεί ένας dm

4) Προτάσεις αν θα έχουμε διακόσμηση, το πρόγραμμα με τις ώρες που θα γίνει!!!!

5) Τους κανόνες για την αρένα, τι είδους είναι και που γίνεται (τοποθεσία)

6) αν μπορούμε να βρούμε κάποιον χορηγό (πολύ ουτοπικό αλλά δεν χάνουμε κάτι....)

Όποιος θέλει να ασχοληθεί κάτι απο όλα αυτά ας μου το πει για να αρχίσει να υλοποίειται γοργά-γοργά.....

Αν κάποιος έχει σκεφτεί κάτι διαφορετικό καλό θα ήταν να ακουστεί, μπορεί να έχω ξεχάσει κάτι ή να μην το έχω σκεφτεί.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dndpallanen.forumgreek.com
 
Το δικό μας Game Fair!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» D&D Game Day!
» OUT OF GAME!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
dndpallanen :: Dungeons & Dragons :: Η Γωνιά του Παίχτη-
Μετάβαση σε: