dndpallanen
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

dndpallanen

dungeons and dragon
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα?

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
3an8os
Lord
Lord
3an8os


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2009
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθηνα

ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα?   ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 17, 2009 12:07 am

Εγω θα ηθελα να μαθω αν στο campaign που εχεις φτιαξει υπαρχουν γενικα δρακοι...!
εστω και λιγοι ή σε πρωιμο ακομα σταδιο αλλα υπαρχουν?
παιξανε καθοριστικο ρολο στην διαρκεια της ιστοριας ανα τους αιωνες η δεν αναφεροντε καν?
Ρωταω επειδη παντα οι δρακοι ηταν κατι που συνεπερνε...απο μικρος τους θαυμαζα και μεσω του DND εχω ερθει καπως ποιο κοντα...!Ειναι φοβερα πλασματα και μπορουν να φερουν την πιο μεγαλη ευεγερσια αλλα και το πιο θανητοφορο αποτελεσμα...!Εξαρτατε....!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
takis_17
Lord
Lord
takis_17


Αριθμός μηνυμάτων : 71
Ημερομηνία εγγραφής : 15/05/2008
Ηλικία : 33
Τόπος : -----

ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα?   ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 17, 2009 12:16 am

ναι έχεις και εσύ τα δίκια σου...Αν ο δράκος είναι ολίγον ομοφυλόφιλος μπορεί να είναι μεγάλος ευεργέτης...Από την άλλη αν είναι άντρακλας τότε οπλοφορεί και κυκλοφορεί!!!
Ηθικό δίδαγμα!!!--->Προσοχή στους δράκους,μπορούν να στην φέρουν ότι κι αν είναι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://aurodreth.blogspot.com
3an8os
Lord
Lord
3an8os


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2009
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθηνα

ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα?   ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 17, 2009 12:31 am

για ηρεμα....οι δρακοι ειναι ιερα πλασματα...!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
takis_17
Lord
Lord
takis_17


Αριθμός μηνυμάτων : 71
Ημερομηνία εγγραφής : 15/05/2008
Ηλικία : 33
Τόπος : -----

ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα?   ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 17, 2009 12:33 am

πλακίτσα κάνουμε βρε...βέβαια και είναι ατόφιοι!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://aurodreth.blogspot.com
roerix
Admin
Admin
roerix


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : athens

ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα?   ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Icon_minitimeΤετ Ιουλ 29, 2009 2:29 pm

Λοιπόν υπάρχουν και μάλιστα πολλοί δράκοι. Για την ακρίβεια υπάρχει μια ολόκληρη αυτοκρατορία με δράκους και half-dragons. Ακόμα πιο παλιά αυτή η αυτοκρατορία έκανε επιθέσεις σε όλο το Πάλλανεν. Αλλά υπάρχουν και διασκορπισμένοι σε όλο το campaign.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την αυτοκρατορία του Δράκου θα βρεις στο blog μου.....

Και μην ξεχνάμε ότι πάιζουμε ένα παιχνίδι που έχει τους δράκους στο ονομά του....δεν θα μπορούσαν να έλειπαν!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dndpallanen.forumgreek.com
3an8os
Lord
Lord
3an8os


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2009
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθηνα

ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα?   ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Icon_minitimeΤετ Ιουλ 29, 2009 10:49 pm

μαζι σου απλα το θεμα ειναι πως πολλοι φοβουνται τους δρακους και να τους ενταξουν στο canmpaign τους...!
αλλα τωρα με ευχαριστισες....!
(τι να κανουμε...αλλοι φοβουντε δρακους και αλλοι τζιτζικια...!χαχαχ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
roerix
Admin
Admin
roerix


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : athens

ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα?   ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Icon_minitimeΤετ Ιουλ 29, 2009 11:00 pm

Πιστεύω ότι φοβούνται να τους εντάξουν περισσότερο γιατί δεν ξέρουν πως να παίξουν το encounter, μέσα σε αυτούς είμαι και εγω. Δεν έχω παιξεί δράκο σαν dm παρα μόνο μια φορά. Το σίγουρο είναι ότι πρόκειται για μια ανεπαλήπτη μάχη που μένει στους παίκτες.

Ακόμα θυμάμαι που με τον νάνο πολεμιστή μου σκότωσε 2 μικρούς δράκους (βέβαια είχα vorpal όπλο). σας επακόλουθω είχε να εμφανιστεί η μάμά δράκαινα και να κάνει full attack. Παρόλο που πέθανε ευχαριστήθηκα απίστευτα την μάχη.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dndpallanen.forumgreek.com
roerix
Admin
Admin
roerix


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : athens

ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα?   ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 30, 2009 11:03 pm

Μιας και μιλαμε για δράκους.
Τι δράκο θα παίζατε ή θα θέλατε να αντιμετωπίσετε????

Προσωπικά θα ήθελα να παίξω ή να αντιμετωπίσω μαύρο, κόκκινο και χρυσό.....αλλά και οι άλλοι μπορούν να προσφέρουν πράγματα.

Αλλά το πιο γαμάτο θα ήταν μια μάχη ανάμεσα σε δράκους....!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dndpallanen.forumgreek.com
3an8os
Lord
Lord
3an8os


Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2009
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθηνα

ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα?   ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 31, 2009 8:52 am

χαχααχα...
οσοι συμμετεχουν στο capaign μου ειναι πολυ πιθανο αργα η γρηγορα να μπλεχτουν σε κατι μεγαλο με δρακους...!
και δεν θα τους χαλασει...
και δεν μιλαω με πρασινους η κοκκινους η οτι ανεφερες,,,!
μιλαω για ολα τα ειδη...!
βεβαια εμενα θα μου βγει ο πατος για προετοιμασια...αλλα διασκεδαση ειναι και αυτο..!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
roerix
Admin
Admin
roerix


Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : athens

ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα?   ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα? Icon_minitimeΠεμ Αυγ 06, 2009 11:48 pm

Είναι γεγονός, ο πρώτος δράκος εμφανίστηκε κοντά στην πόλη Όκριτς.....
Προχτές σε ένα καινούργιο πάρτυ, έκανε την εμφανισή του ένας μικρός πράσινος δράκος που τον φυλούσαν μια ομάδα απο goblins.

Παρόλο που δεν ήταν κάποια επική μάχη, έγινε η αρχή!!!!!

Περιμένω και απο άλλους να γράψουν εμπειρίες και μάχες με δράκους όλων των μεγέθων και είδων....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dndpallanen.forumgreek.com
 
ΔΡΑΚΟΙ? Θυλος η Πραγματικοτητα?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
dndpallanen :: My Campaign :: Περιοχές του Campaign-
Μετάβαση σε: